русский
English
Polski
 biuro@szkolki.pl
 tel./fax: (48) 674 41 67

Aktualności

Odwiedziliśmy gospodarstwo sadownicze Pana Krzysztofa Wasilewskiego z Brzozowca aby zobaczyć jak rosną drzewka i plonuje odmiana Zuzi Gala w drugim roku po posadzeniu.

Prezentacja odmiany Gala Dark Baron. Zdjęcia i materiał video przygotowany  5 września 2019 roku. Kwatera odmiany Gala Dark Baron posadzona wiosną 2018 roku z drzewek 7-miesięcznych.

Plonowanie i jakość jabłek odmiany Muna - Gospodarstwo Sadownicze Kamil Ziarkowski - 05/09/2019

Szanując Państwa czas zapraszamy do kontaktu w sprawie ustalenia terminu odbioru drzewek owocowych z naszej szkółki. Codziennie wydajemy kilka tysięcy naszych drzewek owocowych. 

Za nami 28 Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2019, które odbyło się 30 i 31 stycznia. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim sadownikom za rozmowę i za tak liczne zainteresowanie naszymi nowymi odmianami...

W dniach 9 i 10 stycznia br. nasza szkółka po raz pierwszy (i nie ostatni) uczestniczyła w Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2019 które odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. 

Jedną z tych szkółek jest nasze Gospodarstwo Szkółkarskie ! Produkcje drzewek Gala 2013 - DarkBaron® już rozpoczęliśmy i w przyszłym sezonie – jesień 2019 roku dostępne będą pierwsze 2-letnie drzewka.

Pochodzi od mutacji typowej jabłoni odmiany Gala, która została odkryta w 2009 roku w rejonie Laives, w prowincji Bolzano we Włoszech. Zauważono, że jabłka mają ciemnofioletową, czerwoną barwę na całej powierzchni bez typowych dla Gali pasków.

Od kilkunastu dni w gospodarstwie szkółkarskim trwa wykopywanie drzewek ze szkółki. W porównaniu z poprzednim sezonem, obecna pogoda sprzyja wykonywanym pracom. Zapraszamy do zapoznania się z...

Trwają prace związane z przygotowaniem szkółki - drzewek do wykopywania. Wykonaliśmy już ostatnie opryski chelatami, a obecnie usuwane są bambusy podtrzymujące drzewka. Drzewka wyglądają bardzo dobrze. Zobaczcie sami...