русский
English
Polski
 biuro@szkolki.pl
 tel./fax: (48) 674 41 67

Aktualności

Red Cap® Valtod mutant odmiany Red Delicious. Owoce Red Cap® Valtod'a są duże o wydłużonym kształcie. Dojrzałe owoce są w kolorze głębokiej czerwieni oraz o bardzo błyszczącym naskórku. Owoce są w 100 % pokryte rozmytym rumieńcem.

King® Roat Red Delicious jest mutantem odkrytym niedaleko Merano w Południowym Tyrolu ze względu na bardzo intensywny kolor owoców. Odmiana ta dzięki silniejszemu wzrostowi może być sadzona na podkładkach karłowych. Owoce wybarwiają się ...

Relacja z aktualnej sytuacji i wykonywanych prac agrotechnicznych w naszej szkółce w Żdzarach. Szymon Nowakowski przedstawia posadzone odmiany oraz omawia kondycję drzewek po zimie i wiosennych przymrozkach. Zapraszamy do oglądania !

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej MTAS / FruitPro 2017. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszą ofertą nowych odmian jabłoni i zapraszamy do naszej szkółki.

Chcąc zapewnić naszym klientom jeszcze większą precyzyjność oferty drzewek owocowych uruchomiliśmy na naszej stronie internetowej aktualizacje w czasie rzeczywistym dostępności odmian oraz ilości materiału szkółkarskiego.

Przedstawiamy wszystkim zainteresowanym kilka przykładów drzewek jabłoni z podziałem na klasy wyboru extra, wybór I i II. Wszystkich zainteresowanych zakupem drzewek zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą...

Jesienią prace w szkółce zaczynają się już świtem. To ostatnie prace polowe w tym sezonie. Przy pomocy nowoczesnych kombajnów wykopujemy drzewka tak, aby system korzeniowy był precyzyjnie otrząsany z ziemi.

Gospodarstwo szkółkarskie Andrzeja i Szymona Nowakowskich poszukuje osoby na stanowisko Specjalisty ds. ochrony roślin. Zapewniamy m.in atrakcyjne, stałe wynagrodzenie oraz zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Zapraszamy na relacje filmową prezentującą nasze gospodarstwo szkółkarskie w Żdżarach k. Nowego Miasta oraz szkółkę drzewek owocowych widzianą z lotu drona. Materiał filmowy przygotowany latem 2016 roku.

Przełom lipca i sierpnia to okres, w którym przeprowadza się okulizację. Obok zimowego szczepienia w ręku to główna metoda uszlachetnienia drzewek w tym gospodarstwie.