русский
English
Polski
 biuro@szkolki.pl
 tel./fax: (48) 674 41 67

Aktualności

Szanując Państwa czas zapraszamy do kontaktu w sprawie ustalenia terminu odbioru drzewek owocowych z naszej szkółki. Codziennie wydajemy kilka tysięcy naszych drzewek owocowych. 

Za nami 28 Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2019, które odbyło się 30 i 31 stycznia. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim sadownikom za rozmowę i za tak liczne zainteresowanie naszymi nowymi odmianami...

W dniach 9 i 10 stycznia br. nasza szkółka po raz pierwszy (i nie ostatni) uczestniczyła w Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2019 które odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. 

Jedną z tych szkółek jest nasze Gospodarstwo Szkółkarskie ! Produkcje drzewek Gala 2013 - DarkBaron® już rozpoczęliśmy i w przyszłym sezonie – jesień 2019 roku dostępne będą pierwsze 2-letnie drzewka.

Pochodzi od mutacji typowej jabłoni odmiany Gala, która została odkryta w 2009 roku w rejonie Laives, w prowincji Bolzano we Włoszech. Zauważono, że jabłka mają ciemnofioletową, czerwoną barwę na całej powierzchni bez typowych dla Gali pasków.

Od kilkunastu dni w gospodarstwie szkółkarskim trwa wykopywanie drzewek ze szkółki. W porównaniu z poprzednim sezonem, obecna pogoda sprzyja wykonywanym pracom. Zapraszamy do zapoznania się z...

Trwają prace związane z przygotowaniem szkółki - drzewek do wykopywania. Wykonaliśmy już ostatnie opryski chelatami, a obecnie usuwane są bambusy podtrzymujące drzewka. Drzewka wyglądają bardzo dobrze. Zobaczcie sami...

Muna rośnie i obficie plonuje w coraz większej ilości sadów. Wiele zalet tej odmiany sprawia, że coraz częściej wygrywa konkurencje z Red Jonaprince w nowych nasadzeniach drzew jabłoni. Jak wyglądają owoce Muny podczas zbioru ? Czym charakteryzuję się ta odmiana ?

Ligol jest jedną z najważniejszych odmian uprawianych w naszym kraju. Odmiana powstała w wyniku skrzyżowania odmian ‘Linda’ i ‘Golden Delicious’. W naszej szkółce dostępne są drzewka czerwonego sporta tej odmiany pod nazwą Ligol RED.

W poprzednim tygodniu w naszej szkółce szczepiliśmy w ręku grusze. Zobaczcie jak tą czynność organizujemy w naszym gospodarstwie, oraz jak zaczyna się początek produkcji drzewek. Przypominamy iż wykonujemy również usługowo szczepienie w ręku...