русский
English
Polski
 biuro@szkolki.pl
 tel./fax: (48) 674 41 67

Aktualności

Pochodzi od mutacji typowej jabłoni odmiany Gala, która została odkryta w 2009 roku w rejonie Laives, w prowincji Bolzano we Włoszech. Zauważono, że jabłka mają ciemnofioletową, czerwoną barwę na całej powierzchni bez typowych dla Gali pasków.

Od kilkunastu dni w gospodarstwie szkółkarskim trwa wykopywanie drzewek ze szkółki. W porównaniu z poprzednim sezonem, obecna pogoda sprzyja wykonywanym pracom. Zapraszamy do zapoznania się z...

Trwają prace związane z przygotowaniem szkółki - drzewek do wykopywania. Wykonaliśmy już ostatnie opryski chelatami, a obecnie usuwane są bambusy podtrzymujące drzewka. Drzewka wyglądają bardzo dobrze. Zobaczcie sami...

Muna rośnie i obficie plonuje w coraz większej ilości sadów. Wiele zalet tej odmiany sprawia, że coraz częściej wygrywa konkurencje z Red Jonaprince w nowych nasadzeniach drzew jabłoni. Jak wyglądają owoce Muny podczas zbioru ? Czym charakteryzuję się ta odmiana ?

Ligol jest jedną z najważniejszych odmian uprawianych w naszym kraju. Odmiana powstała w wyniku skrzyżowania odmian ‘Linda’ i ‘Golden Delicious’. W naszej szkółce dostępne są drzewka czerwonego sporta tej odmiany pod nazwą Ligol RED.

W poprzednim tygodniu w naszej szkółce szczepiliśmy w ręku grusze. Zobaczcie jak tą czynność organizujemy w naszym gospodarstwie, oraz jak zaczyna się początek produkcji drzewek. Przypominamy iż wykonujemy również usługowo szczepienie w ręku...

Drzewka wykopane ze szkółki, pierwsi sadownicy odbierają zamówiony materiał. Na tym etapie naszej pracy pomaga nam elektroniczny system ‘szkółkarz’ dzięki któremu każda paleta z drzewkami jest przypisana konkretnemu zamówieniu / osobie oraz lokalizacji w chłodni.

Podobnie jak w sadach podczas zbiorów owoców w szkółce również deszczowa jesień i nadmiar wody w ziemi utrudnia pracę. Jednak odpowiedni dobór sprzętu jakim posługujemy się w tych warunkach pozwala na sprawną pracę oraz dbałość o jakość wykopywanych drzewek. 

W dzisiejszych czasach posiadanie takiej odmiany, która spełni oczekiwania zarówno sadowników jak i konsumentów gwarantuje zadowolenie obu grup odbiorców, oraz opłacalność produkcji. Grupa AJAPPLE udostępniła zrazy odmiany 'Muna' pięciu szkółką które od 2018 roku...

Red Cap® Valtod mutant odmiany Red Delicious. Owoce Red Cap® Valtod'a są duże o wydłużonym kształcie. Dojrzałe owoce są w kolorze głębokiej czerwieni oraz o bardzo błyszczącym naskórku. Owoce są w 100 % pokryte rozmytym rumieńcem.