русский
English
Polski
 biuro@szkolki.pl
 tel./fax: (48) 674 41 67

Ocena odmian AJAPPLE - 15 grudnia 2021

aj23

Grupa AJAPPLE w dniu 15 grudnia 2021 roku zorganizowała degustację połączoną z oceną nowych odmian jabłoni swojej własnej hodowli. Na spotkanie, które odbyło się w Żdzarach przyjechali sadownicy oraz osoby zainteresowane nowymi odmianami jabłoni.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych osób Pana Andrzej Nowakowski przedstawił cel spotkania, a następnie Pani Danuta Krzewińska zapoznała uczestników z tematyką i zakresem prac hodowlanych w grupie AJAPPLE.

Do oceny przedstawiono 14 nowych odmian jabłoni, oraz jako standardy odmiany takie jak Muna, Zuzi Gala oraz Najdared Select. Odmiany oceniano pod względem wyglądu, smaku ogólnie, słodkości, twardości oraz soczystości w 10 stopniowej skali. Każdy z uczestników używając smartfona wprowadzał swoją własną ocenę każdej z odmian jabłoni do przygotowanej wcześnie aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo szybko i sprawnie na końcu spotkania mogliśmy poznać i podsumować, która z prezentowanych odmian jabłoni wykazała największą wartość pozytywnych cech wśród osób testujących ją podczas odbywającego się spotkania.

Bardzo dziękujemy wszystkich uczestnikom spotkania za pomoc w ocenie odmian, dyskusji oraz możliwość poznania Waszych spostrzeżeń dotyczących rynku odmian jabłoni. Już dziś zapraszamy na kolejne tego rodzaju spotkania, które mamy nadzieje będziemy mogli organizować już w większym gronie osób.

Wszystkich zainteresowanych nowymi odmianami jabłoni, zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją zamieszczoną poniżej, a także na najbliższą edycję Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022 do Nadarzyna. Podczas TSW 2022 12 i 13 stycznia 2022, na stoisku AJAPPLE będziecie mogli Państwo zapoznać się z kilkunastoma znanymi już odmianami naszej hodowli, a także z nowymi odmianami jabłoni, które dziś prezentowaliśmy na spotkaniu.