русский
English
Polski
 biuro@szkolki.pl
 tel./fax: (48) 674 41 67

Nasz zespół

Poznaj nas lepiej

Zobacz jak wygląda nasza praca, czyli jak produkujemy drzewka owocowe i podkładki wegetatywne

Wiosną w Gospodarstwie Szkółkarskim Andrzeja i Szymona Nowakowskich z Żdzarach ruszają prace polowe.

Jednoroczne okulanty, które zimowały na polu wiosną przycina się maszynowo na czop, a następnie tuż nad oczkiem. Praca ta wymaga dużej precyzji, dlatego drugi etap wykonuje się ręcznie, aby nie uszkodzić oczka ze szlachetną odmianą. Miejsce cięcia zabezpiecza się.

Dwuletni materiał szkółkarski na początku roku przycina się na wysokości 60 cm na tak zwanego knipa. Z pąka poniżej linii cięcia wyrośnie przewodnik, na którym będzie się tworzyć koronka...

dołącz do nas na YouTube

Opinie sadowników

Najważniejsze jest zadowolenie klientów. Oto co sądzą o naszym materiale szkółkarskim

Kupiłem w tym roku drzewka czereśni. Ładne drzewka warte tej ceny. Mają już pąki kwiatowe i liczę że szybko zaczną owocować. W tym roku również będę dokupował kolejną partię czereśni na Giseli.

Radek Skałecki

Dobre drzewka i co najważniejsze dla mnie we wszystkich pęczkach ta sama odmiana co się bardzo chwali. Posadziłem i od razu woda, bo takie drzewka to muszą mieć nawadnianie od początku.  

Dawid Gajewski

Tyle pędów w wyborze pierwszym co w innych szkółka w ekstrze. I fajnie przechowali drzewka bez uszkodzeń i bez problemów z odbiorem wiosną. Kupuje w tej szkółce kolejne czerwone odmiany jabłek.

Karol Snopkowicz

A DLACZEGO NIE MOŻEMY WYPROMOWAĆ WŁASNYCH ODMIAN ?

Aby to zmienić powołaliśmy do życia grupę hodowlaną AJAPPLE, zajmującą się poszukiwaniem i promowaniem nowych odmian, głównie jabłoni. Nieformalne początki działalności sięgają lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku

dowiedz się więcej

Aktualności

2022.02.01

Wszystkich zainteresowanych nowymi odmianami z grupy hodowlanej AJAPPLE zaprezentowanymi podczas tegorocznej edycji targów TSW 2022 zapraszamy na stronę

więcej
2022.01.14

12 i 13 stycznia 2022 roku Nasza szkółka po raz kolejny uczestniczyła w Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022, które odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

więcej
2021.12.15

Grupa AJAPPLE w dniu 15 grudnia 2021 roku zorganizowała degustacje połączoną z oceną nowych odmian jabłoni swojej własnej hodowli. Na spotkanie, które odbyło się w Żdzarach przyjechali sadownicy oraz osoby zainteresowane nowymi odmianami jabłoni.

więcej