русский
English
Polski
 biuro@szkolki.pl
 tel./fax: (48) 674 41 67

Aktualności

Gospodarstwo szkółkarskie Andrzeja i Szymona Nowakowskich poszukuje osoby na stanowisko Specjalisty ds. ochrony roślin. Zapewniamy m.in atrakcyjne, stałe wynagrodzenie oraz zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Zapraszamy na relacje filmową prezentującą nasze gospodarstwo szkółkarskie w Żdżarach k. Nowego Miasta oraz szkółkę drzewek owocowych widzianą z lotu drona. Materiał filmowy przygotowany latem 2016 roku.

Przełom lipca i sierpnia to okres, w którym przeprowadza się okulizację. Obok zimowego szczepienia w ręku to główna metoda uszlachetnienia drzewek w tym gospodarstwie. 

Wiosną w gospodarstwie ruszają prace polowe. Jednoroczne okulanty, które zimowały na polu wiosną przycina się maszynowo na czop, a następnie tuż nad oczkiem. 

Zimą w gospodarstwie prace nie ustają. To okres cięcia zrazów i skracania pędów w sadzie zraźnikowym. Ścięte zrazy sortuje się na 3 grubości, wiąże w pęczki, a następnie ułożone w skrzyniopaletach przechowuje się w chłodni do czasu szczepienia. 

Przełom wiosny i lata to okres intensywnych prac polowych. W celu lepszego ukorzenienia podkładek matecznik obsypywany jest trocinami lub mieszanką trocin, obornika i słomy. 

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej MTAS / FruitPro 2016, które odbyły się 12 i 13 stycznia w warszawskim Centrum EXPO XXI.

W listopadzie mieliśmy przyjemność gościć u siebie ekipę filmową, która przygotowywała spot reklamowy "Internet dla Mazowsza" Nasze gospodarstwo zostało wybrane...

Sadownicy z całej Polski 23 sierpnia 2015 roku wzięli udział w corocznym spotkaniu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, które odbyło się w Gospodarstwie Szkółkarskim Andrzeja i Szymona Nowakowskich w Żdżarach 

« poprzednia 1 2 3 4 5 następna »