русский
English
Polski
 biuro@szkolki.pl
 tel./fax: (48) 674 41 67

Aktualności

Wdrożenie do towarowej produkcji czerwonego sportu - ‘Ligol Red’, który znacznie podnosi walory wizualne odmiany,  ma szansę w niedalekiej przyszłości na wejście do pierwszej „trójki” odmian jabłoni produkowanych w naszym kraju.

Aktualnie w naszym gospodarstwie trwa sortowanie podkładek wegetatywnych M9 RN29; M9 T337; P60; M26; P14; M7' MM106 wg. średnicy 10-12;8-10;6-8;4-6 mm.

Andrzej i Szymon Nowakowski prowadzący Gospodarstwo Szkółkarskie z siedzibą w Żdżarach  są jedynymi polskimi hodowcami,  którzy są członkami międzynarodowej organizacji  CIOPORA.

Zobaczcie jak wygląda okulizacja w naszej szkółce i co mówią pracownicy podczas wykonywana tej ważnej czynności przy produkcji drzewek.

Dziś krótki film z naszej nowej szkółki w której drzewka, głównie jabłonie będą rosły przez najbliższe dwa sezony. Zapraszamy do oglądania

Wspólnotowy urząd odmian roślin potwierdza przyznanie wspólnotowego prawa do odmiany, na mocy decyzji nr ue 54893 z dnia 06 kwietnia 2020 podjętej zgodnie z 

15 i 16 stycznia br. mieliśmy okazję po raz kolejny uczestniczyć w Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2020, które odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Dziesiąta, jubileuszowa edycja TSW 2020 była...

Jesienią po wykopaniu drzewek owocowych ze szkółki kolejną czynnością jest odbieranie podkładek z mateczników. Do tego celu używane są dwa kombajny marki Lauwers model 'Ondro'. Cała czas funkcjonuje i wspomaga nas również...

Druga część relacji z sadu Pana Kamila Ziarkowskiego u którego rosną wyprodukowane w naszej szkółce drzewka odmiany Muna. Zobaczcie jak ocenia sadownik odmianę oraz jak plonowała w 2019 roku.

(...) w tym samym czasie porównać trzy sporty Gali. Zuzi Galę, Zuzi Galę Select oraz Galę Dark Baron. Były To drzewka 7-miesięczne posadzone wiosną 2018 roku. 

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »